Anasayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetler  |  Projeler  | Referanslar  |  İnsan Kaynakları  | İletişim

 
 

HİZMETLERİMİZ

 

CEPHE SİSTEMLERİ

Strüktürel Silikon Cephe

 

Modern çağın çağdaş binalarında en çok tercih edilen cephe sistemi olup görsel ve yalıtım konusunda kesin çözümler üreten sistemdir. Ayrıca bu uygulama tekniği ile camlama için en uygun çözüm sunuluyor ve kapak profili kullanılmadığı için özellikle dış yüzeyde cepheye özel  hem-yüz bir görünüm sağlanıyor. Cephe içerisine istenilen doğrama uygulaması yapılabiliyor.

 

Kapaklı Cephe

 Bu sistemde oluşturulan karkas konstürüksiyon arasına cam giydirme yapılarak uygulama tamamlanır. Dışarıdan bakıldığında camlar bir çerçeve içersinde gibi görünür. Silikon cephedekinden farkı bu camlar üzerine gelen alüminyum doğramanın kapak gibi görünmesidir ve daha büyük ölçülerde kullanma avantajı sağlar. Cam yüzeyin olmadığı alanları da kompozit levha ile kaplayarak estetik görünüm sağlanır.Adını da buradan almaktadır.

Kompozit Panel Kaplama

Kompozit Panel Kaplama Sistemleri hayal gücünün sınırsız olduğu günümüz mimarisinde geniş kullanım alanları bulan cephe kaplama sistemleridir. Alüminyum kompozit levha, dış yüzeylerdeki 0.5mm kalınlıkta iki alüminyum levhanın arasında özel dolgu malzemesi olacak şekilde birbirine çeşitli tekniklerle yapıştırılmasıyla oluşturulmaktadır. En fazla kullanım alanı bulan 4mm kalınlığındaki alüminyum kompoze levhalar çeşitli renk ve doku seçenekleriyle piyasada bulunmaktadır. Ahşap desenli seçenekleriyle de cephe kaplamada kullanılmaktadır. Kolay  şekillenmesi, hafif ve dayanıklı olması, iklim şartlarından ve ultraviyoleden etkilenmemesi gibi avantajlarıyla kaliteli alüminyum kompozit levha markalarını kullanmaktayız.

Argeton Kaplama

Terracotta, ön cephedeki klasik malzemenin arkadan havalandırmalı modern ve canlı bir parçasıdır. Kilden oluşan kiremitler en yüksek kalite ve çekiciliğe sahiptir. Renk tasarımındaki doğallık ve malzemenin mükemmelliği etkileyicidir. Bunlar, hem yeni hem tarihi yapılardaki mimarilerle mükemmelce bütünleştirilebilinir. Böylece gelenekselliğin ve modernizasyonun kombinasyonu sağlanmış olunur.  Terracotta cephe malzemelerinin çizgisel şekli, cam ve metal gibi modern malzemelerle olağanüstü iyi bir kombinasyon oluşturur.

Skylight

 

Modern binalardaki Skylight uygulamaları; binalardaki doğal aydınlanma problemini çözen estetik bir çözümdür.  
Sistem, mimari projesine uygun olarak ana taşıyıcı çelik konstrüksiyona tespit edilmiş kondens kanallı düşey ve yatay alüminyum ışıklık profillerinden oluşur.
Alüminyum profillerin üzerine, projede istenen ısı yalıtım değeri, renk ve kalınlığa göre seçilen ısıcamın fitil ve kapak montajı yapılır.

Sistem; otel, hastane, alışveriş merkezleri, kapalı yüzme havuzları, spor salonları gibi yapılarda kullanılıyor.

   
 

ALÜMİNYUM DOĞRAMA SİSTEMLERİ

Isı Yalıtımlı Sistem Serileri

Yapılarınız için çok çeşitli çözümler sunabilmekteyiz. Özellikle binanızın dış cephesinde yaptırmayı düşündüğünüz pencereler ve kapılar için ısı yalıtımlı doğrama sistemlerini önermekteyiz. Alüminyum profillerin yüzeyi istenilen renkte elektrostatik toz fırın boya veya eloksal kaplamalı olabilmektedir. Alüminyumun sınırsız şekillendirme ve tasarım olanağı, çok karmaşık yalıtım detaylarının ekonomik çözümünü sağlamaktadır.

Vitrinler

Alüminyum doğrama ve camlar ile vitrinleriniz yeni bir görünüme kavuşacaktır. Alüminyum doğrama imalatları ile birlikte istenilen her ebatta jumbo cam montajı ile birlikte mağazalarınız ayrı bir görünüme kavuşacaktır. Alüminyum vitrinli camlarınıza cam kapılar ile birlikte camın estetiğini ve güvenliğini yaşayabilirsiniz.

İç Bölmeler

 

Demonte olma özelliğiyle değişik hacimlerin elde edilmesinde kolaylık sağlayan ofis ortamlarındaki işlev değişikliklerine, en hızlı biçimde yanıt verirken, estetik üstünlükleriyle de, mimari projeye katkıda bulunabilmektedirler. Alüminyum Bölme Sistemleri, ofis ortamının gereksinim duyduğu ses ve yangın kontrolü, tesisatlara geçiş ve erişim olanağı, hızlı montaj ve demontaj, düzenli ve temiz çalışma alanı yaratma özellikleriyle öne çıkmaktadır. Mekânın özelliklerine göre her şekilde tasarlanabilir.

   
 

MOTORLU PANJUR SİSTEMLERİ

İş Yeri Kepenkleri

İşyeri güvenliğinin ertelenmeyecek kadar önem kazandığı günümüzde kötü amaçlı kişilerin saldırılarından korunmak, hırsızlığı önlemek ayrıca olumsuz hava koşullarından etkilenmemek için kepenk ve kapılarımızın dayanıklı olması gereklidir.

Delikli profiller kullanılarak geceleri ışıklandırılmış vitrinlerin belli oranlarda gözükmesi sağlanmaktadır. Ayrıca tamamen kapatılmış kepenkler üzerine renkli reklam grafikleri işlenebilmektedir.

Garaj Kapıları

Garaj Kapıları :  Seksiyonel dekoratif garaj kapıları her türlü doğa koşulundan korurken aynı zamanda hırsızlara karşı da güvenliğini sağlar. Seksiyonel garaj kapıları müstakil binalarda olduğu gibi bina ve sitelerin kapalı garajlarında tercih edilen sistemlerin başında gelir.

Stor garaj kapıları sistemleri alüminyum poliüretanlı ,çelik poliüretanlı veya galvanize saç kepenk profilleri ile rulo şeklinde toplanarak, mekandan istifade sağlar.

Bu profiller tamamen kapalı yani içerisini hiç göstermeyen türde, bir kısmı kapalı bir kısmı delikli veya tamamen delikli olarak uygulanabilir.Konut Panjurları

Her ürünün kendi avantajları vardır ve güzeldir. Alüminyum panjurlar; ses yalıtımı ve hırsızlığa karşı koruma için olduğu kadar, hava koşullarından koruması, ısısal izolasyon sağlaması yönünden de gerçek bir yapısal çözümdür.

 

 Panjurun özellikleri, yapısı ve kurulumun nasıl kullanıldığına bağlı olarak geniş bir etkisi vardır.

Yalıtım konusundaki en etkin çözüm alüminyum panjurlardır. Çünkü alüminyum günlük etkilere maruz kalan yapı malzemeleri için hafif fakat aynı zamanda da güçlü ürünler-malzemeler olarak en iyi metaldir.

   
 

ALÜMİNYUM KORKULUK SİSTEMLERİ

Merdiven Korkulukları

Alüminyum profiller, yapılarınızın güvenliğini ve değerini arttıran uygulamalardır. Mat yada parlak dekoratif malzemelerdir.

Merdiven küpeştelerine ek olarak, güvenlik unsurunu arttırıcı estetik uygulamalarla kullanılan mekanlara hareketlilik kazandırır.

Özellikle iç ve dış mekanlarda ve merdiven küpeşte sistemlerinde kullanım alanınızı arttırmak amaçlı kullanılır.

 
Teraslar

Alüminyum profiller, yapılarınızın güvenliğini ve değerini arttıran uygulamalardır. Mat veya parlak görünümlü dekoratif malzemelerdir

Balkonlar

Tüm iç merdiven, fransız ve balkonlarda, estetik görünüm istenen her mekânda çeşşitli montalama şekilleri ve alternatifler sunar. Ayrıca uzun ömürlü boyası yüzeysel silme işlemi dışında bakım gerektirmeden yılarca kullanılabilme olanağı sağlamaktadır.

Velibaba Mah. Hukukçular Cad. No 6 Pendik-İSTANBUL

Tel:( 0216 ) 379 95 13 pbx  Faks:( 0216 ) 598 00 78
info@ersanaluminyum.com.tr

2H Web Tasarım